Sprijină-ţi echipa să ajute comunitatea!

Fii fair-play, trăieşte fotbalul! Pentru că eşti suporter al Stejarului Barnova!

Prima victorie în deplasare

Viitorul Ciorteşti - Stejarul Bârnova  3-5
       Visul primei victorii în deplasare a bârnovenilor părea a fi spulberat încă din minutul 7 al partidei, când gazdele conduceau deja cu 2-0. A urmat o serie de ocazii la ambele porţi, gazdele încercând să tranşeze soarta partidei încă din prima repriză iar Stejarul să marcheze golul care ar fi relansat jocul. În cele din urmă cei ce au punctat până la pauză au fost băieţii noştri, în urma unei lovituri libere indirecte din interiorul careului, bine plasată de Rotaru Bogdan. Repriza secundă a început în nota de dominare "galben-verzilor" care au reuşit să întoarcă rezultatul, în doar 3 minute, prin Vieru Bogdan (min.58) şi Haras Andrei (min.61). Stejarul a fost în avantaj pentru puţin timp, căpitanul gazdelor reuşind egalarea în minutul 68 la capătul unei acţiuni personale. Încurajaţi frenetic de pe margine de cei 50 de suporteri care au însoţit echipa în această deplasare, băieţii noştri au avut un ultim sfert de oră excelent în care au marcat de două ori prin Mititelu Gabriel (min.77) şi Cozma Alexandru (min 81), având totodată o posesie foarte bună a mingii, gazdele practic nereuşind să se mai apropie periculos de poarta noastră, foarte bine închisă în a doua parte de Chisăliţă Bogdan. Aşadar fluierul final al arbitrului divizionar C, Patrichi Ştefan, a consfiinţit prima victorie a echipei noastre pe teren străin şi a confirmat forma bună pe care o traversăm. Nu ne rămâne decât să sperăm că în continuare vom reuşi să menţinem acelaşi ritm şi să îi mulţumim pe suporterii noştri care au fost alături de echipă atât pe teren propriu cât şi în deplasare.

Stejarul Bârnova: Chisăliţă Bogdan - Acatrinei Andrei, Diţă Ionuţ, Rotaru Bogdan, Dianu Daniel - Acatrinei Ionuţ (Cozma Alexandru), Ungureanu Radu, Vieru Bogdan, Mititelu Ionuţ (Mititelu Radu) - Mititelu Gabriel, Haras Andrei (Baciu Costel). Antrenor: Careja Anton